شروط عجیب شفر برای تمدید قرارداد با استقلال

شروط عجیب شفر برای تمدید قرارداد با استقلال       محسنی اژه‌ای معاونمحسنی اژه‌ای معاون اول قوه قضائیه در دانشگاه شهید رجایی:

امکانات سازمان بازرسی حتی به این اندازه نیست که هر روز نهادها را کنترل و نظارت کنند.

سازمان بازرسی کل کشور، مانند وزارت اطلاعات کار اطلاعاتی نمی کند بنابراین ممکن است متوجه برخی ظاهرسازی ها هم نشود؛ برای مثال در موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان، ظاهر امر هیچ تخلفی و جرمی را نشان نمی‌داد.

به نظر من و بر اساس تجربیاتی که طی سالیان زیادی به دست آورده‌ام، هیچکس نمی‌تواند در مدت زمان کوتاهی ثروت هنگفتی را به‌دست آورد. اگر یک فرد خصوصاً یک مسئول در زمان کوتاهی صاحب یک ثروت هنگفت شد، احتمال می‌دهیم که این مال از راه غیر قانونی به دست آمده باشد.

مایلیم از مسئولین کشور تحقیق کنیم که اموالشان را چگونه به دست آورده‌اند.

اصل ۱۴۲ قانون اساسی به طور کلی یک سری از مقامات محدود و مشخص را موظف کرده که در ابتدای مسئولیتشان اموال خود را به رییس قوه قضاییه اعلام کنند و در پایان مسئولیت خود هم لیست دارایی های شان را به قوه قضاییه ارائه دهند، در این اصل به قوه قضاییه اجازه داده نشده است که به اموال مسئولین رسیدگی کند .

گرچه این اصل امروز شامل افراد بیشتری می شود اما این قانون هم مانند قانون اول ضمانت اجرا ندارد . در این قانون هم نفس رسیدگی وجود ندارد و خود اظهاری محض است، یعنی قوه قضاییه اجازه تحقیق و تفحص را ندارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

ارسال دیدگاه جدید

نظرات برای این مطلب بسته شده است.

Sorry, the comment form is closed at this time.

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.

%u0637%u0631%u0627%u062D%u06CC %u0633%u0627%u06CC%u062A
طراحی سایتسئواجاره ویلا و فروش ویلا شمالسرویس و تعمیر کولر گازیاجاره ویلافروش ویلااجاره ویلافروش ویلاویلا شمالویلا زیباکنار